Zamknij się i graj na pianinie

Zamknij się i graj na pianinie

Sztuka to rewolucja - festiwal filmów dokumentalnych

„Zamknij się i graj na pianinie” (2018), reż. Philipp Jedicke – 82 min.

Filmowy portret pochodzącego z Kanady muzyka i pianisty Jasona Charlesa Becka, który ukrywał się pod pseudonimem artystycznym Chilly’ego Gonzalesa. Główna postać filmu jest ekscentrycznym twórcą i performerem, głównie muzyki electro i electro-soul, wirtuozem pianina i kompozytorem. Inspiruje i zachwyca. Film stara się uchwycić figlarność i przewrotność Chilly’ego Gonzalesa, wykorzystując obszerne archiwum wideo ukazuje biografię i oryginalną osobowość artysty.


Sztuka to rewolucja 31.10 - 04.11. 2018. 
Zaprezentowane w ramach imprezy filmy pokazują – niekiedy niebezpieczne – związki sztuki z polityką i naszym codziennym życiem.

Podczas festiwalu zostanie zaprezentowanych dziewięć tytułów. Wszystkie pokazują świat sztuki współczesnej widziany okiem najlepszych reżyserów dokumentalnych. Czy sztuka może zmienić świat? To pytanie towarzyszy nie tylko portretom Vivienne Westwood, Josepha Beuysa czy Rema Koolhaasa, ale także zapisowi spotkania reżyserki Agnés Vardy z fotografem JRem. „Sztuka to rewolucja” przygląda się na gorąco zmianom, jakie zachodzą w społeczeństwie i udowadnia, że sztuka może inspirować się rewolucją i vice versa.

bilety w cenie 18 zł / harmonogram pokazów tutaj

czytaj mniej

kiedy gramy

News