Wonderful World - STS

Wonderful World - STS

Collective B

W pracy w procesie Wonderful World taniec, teatr fizyczny i muzyka wykonywana na żywo współtworzą epickie i spektakularne sceny masakry, gdzieś pomiędzy trywialnością a realizmem, w którym Pokój i Miłość, główni bohaterowie, walczą niestrudzenie przeciwko przemocy.

Spektakl przepełniony jest atmosferą apokaliptyczną, przeplataną krótkimi chwilami ciszy, umożliwiając widowni „wycofanie się” ze sceny, artykulacje swoich doświadczeń oraz stworzenie krytycznego spojrzenia na akt przemocy. Odwołując się do poetyckiego i elokwentnego języka będącego wypadkową tańca, teatru fizycznego i muzyki na żywo, autorka Wonderful World odsłania złożoność i kruche piękno życia, jednocześnie kwestionując jego znaczenie: czym jest życie, jak żyjemy i jak chcemy żyć?

Wonderful World oscyluje między realizmem a slapstickiem. Mieszając powagę z humorem, tworzy paradoksy, chcąc za ich pomocą wyjaśnić i poszerzyć znaczenie przemocy. Wonderful World to praca powstała w wyniku szczegółowych badań nad antropologicznym aspektem przemocy i koncepcją obrazu, które poprowadziły autorkę ku szczegółowej analizie emocji, jaką jest przerażenie, a także jej eksploatacji medialnej oraz recepcji na poziomie publicznym.


PARTNERZY
Anton Bruckner Privatuniversität, Linz (Austria); „DANCE ON TOUR AUSTRIA”– projekt Tanzquartier Wien we współpracy z Federalnym Ministerstwem ds. Europy, Integracji i Spraw Zagranicznych; Clipa Theater, Tel Awiw (Izrael); Redsapata, Linz  (Austria); Studio ALTA, Praga (Czechy); AKC Medika / Klub Attack Chorwacja); DeFigurnaten, Menen (Belgia); LovaYoga, Poznań (Polska)

czytaj mniej

twórcy

KONCEPT I CHOREOGRAFIA Elsa Mourlam
TANIEC Elsa Mourlam, Sonia Borkowicz
KOMPOZYCJA MUZYCZNA Tomas Novak
MUZYKA NA ŻYWO Christopher Haritzer, Florian Strober
WSPARCIE Alja Ferjan
UWAGA

Spektakl zawiera wysoki poziom dźwięku

CZAS TRWANIA

30 min.

kiedy gramy

News