Warsztat Iwony Olszowskiej | STS

Warsztat Iwony Olszowskiej | STS

Scena Tańca Studio / Słowa przychodzą później / 2-3 września

Warsztat nawiązuje do spektaklu Koncert na organy. Łączy taniec współczesny, świadomość ciała wspieraną przez anatomię doświadczalną i technikę Body Mind Centering, improwizację ruchu i pracę z wyobraźnią.

Poziom otwarty, 16+

Z uwagi na indywidualną pracę w zgodzie ze swoimi możliwościami warsztat przeznaczony jest dla każdego, niezależnie od umiejętności i mobilności. Do pracy nad świadomością ciała zapraszamy także osoby na co dzień związane z ruchem, sportem lub sceną.

Iwona Olszowska: Podczas warsztatu zrobimy topografię organów. Znajdziemy relacje i połączenia pomiędzy strukturą szkieletową, a organicznością ruchu. Zestrajając się ze specyfiką i potencjałem poszczególnych organów będziemy wydobywać ekspresję ruchową im przypisaną. Będziemy aktywizować organy oddechem, dźwiękiem i ruchem i odkryjemy indywidualny wyraz ekspresji.

IWONA OLSZOWSKA

Tancerka, improwizatorka, choreograf i nauczyciel tańca. Jest pedagogiem Somatic Movement wg metody Body-Mind Centering®; założycielka i dyrektor artystyczny Eksperymentalnego Studia Tańca EST w Krakowie.

Tańczy, występuje i uczy na festiwalach i warsztatach w całej Europie. Występowała na festiwalu Improwizacji w Judson Church w Nowym Jorku, na Uniwersytecie George Washington oraz w Dartington College w Anglii. Obecnie uczy w takich instytucjach jak Hurtownia Ruchu, Akademii Muzycznej w Łodzi i innych.

Jej praktyka artystyczna i pedagogiczna czerpie z technik tańca współczesnego i metod somatycznych. Kształciła się m.in. u Milana Kozanka, Nancy Stark Smith, Raya Chunga, Eckharda Mullera, Yaniva Mintzera, Benno Voorhama, Steve'a Batsa, Joerga Hassmana i Adriana Russi. Uczestniczyła w zajęciach także na Uniwersytecie George Mason, Uniwersytecie Alabama oraz Uniwersytecie Calgary.

Jej twórczość obejmuje prace choreograficzne, projekty improwizacyjne, site-specific, a także współpracę z muzykami. Współpracowała z muzykiem Marcinem Janusem i designerem Grzegorzem Kaliszukiem, jak również zajmowała się improwizacją sceniczną we współpracy z Renatą Piotrowską, Michaelem Schumacherem, Natalią Iwaniec, Anną Haracz, Pawłem Koniorem i Pracownią Fizyczną Jacka Owczarka.

czytaj mniej
LIMIT OSÓB

25

CZAS TRWANIA

90'

OGRANICZENIA

poziom otwarty, 16+

BILETY

20 zł

kiedy gramy

News