walk+talk | STS

walk+talk | STS

Scena Tańca Studio. Tymczasowa Strefa Autonomiczna 26-28 lipca 2019

walk+talk to seria wykładów performatywnych zainicjowana w 2008 roku przez austriackiego choreografa i tancerza Philippa Gehmachera. W ramach walk+talk’ów choreografki i choreografowie zapraszani są do stworzenia solowych prac, w których ruszają się i mówią jednocześnie. Tematem są koncepty, którymi posługują się w swojej twórczości, ich rozumienie ciał-w-ruchu oraz historia ich praktyki.
 W dotychczasowych odsłonach projektu, które miały miejsce w Wiedniu, Brukseli, Sztokholmie, Reykjavíku, Berlinie i Poznaniu, udział wzięło ponad dwudziestu artystów i artystek. Maria Stokłosa była jedną z dwóch polskich choreografek zaproszonych do udziału w projekcie.


 „walk oznacza czas, który mija, czas, którego ruch potrzebuje, żeby się rozwinąć. talk oznacza twierdzenie, komunikat albo mówienie otwarcie, jak również złożoność samego procesu wypowiadania prawd, które cię tworzą, które ucieleśniasz, prawd, które zyskują i tracą znaczenie, kiedy są wypowiadane.” (Philipp Gehmacher, fragment notatki z programu walk+talk, Tanzquartier Wien, marzec 2008)

 


walk+talk to praktyka i metoda robienia oraz dzielenia się publicznie, ale także praktyka mówiąca coś o własnej praktyce. Czasami mniej niż o opisanie albo wyjaśnienie, chodzi o samo pragnienie mówienia, które staje się gestem, gestem wyrażania, wydarzającego się równolegle z ruchem.” 
 (Philipp Gehmacher, fragment notatki z programu walk+talk, Kaaistudio’s, Bruksela, marzec 2011)


PARTNERZY 

Centrum w Ruchu / Fundacja Burdąg


czytaj mniej

twórcy

PRODUKCJA Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2017, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
CHOREOGRAFIA I WYKONANIE Maria Stokłosa
KURATOR PROJEKTU Philipp Gehmacher
PREMIERA

23.06.2017

CZAS TRWANIA

50 min

BILETY

20 zł

fot. Jakub Wittchen dla Arts Stations Foundation

kiedy gramy

News