Uncannings | STS

Uncannings | STS

W Uncannings pozornie nieruchome ciało jest przekształcane przez nieustanny ruch, rozwój i rozkład stykającej się z jego powierzchnią materii. Wokół ciała pojawiają się warstwy materiału, tworzące ruchome, pofałdowane krajobrazy. Płachty materiału, ich powierzchnie i brzegi, zwijają się i rozwijają. Otulają ciało tworząc kieszenie, jaskinie, zagłębienia, szpary. Ciało staje się częścią większego organizmu, a granice między tym, co ludzkie i pozaludzkie ulegają zatarciu.

W Uncannings operujemy w porządku horyzontalnym – ciało istnieje nie wobec teatralnego tła, ale wobec podłoża. Uwagę przenosimy na materialność tak wytworzonego środowiska – poziomy ruch uwidacznia i wytwarza warstwy i szczeliny, zaburza płaski obraz. Z kolejnych warstw wyobraźnia wyławia nowe kształty.

Pozioma, geologiczna perspektywa stanowi tutaj rodzaj spekulacji. Pozwala rozwarstwić się pozornie nienaruszonej materii ciała, spowolnić ruch do prędkości sejsmicznej, stworzyć performans, który jest tylko krótkim fragmentem przekształcającego się istnienia.


PARTNERZY
Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu

czytaj mniej

twórcy

POMYSŁ, CHOREOGRAFIA, WYKONANIE Magdalena Ptasznik
WSPÓŁPRACA CHOREOGRAFICZNA, WYKONANIE Natalia Oniśk, Aleksandra Osowicz
DŹWIĘK Justyna Stasiowska
DRAMATURGIA Eleonora Zdebiak
KONSULTACJE SCENOGRAFICZNE Alicja Bielawska
WSPÓŁPRACA PODCZAS RESEARCHU Vala Tomasz Foltyn
PRODUKCJA Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
PARTNERZY Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu
PREMIERA

11.09.2018

CZAS TRWANIA

55 min

BILETY

20 ZŁ

fot. Bartosz Górka, dzięki uprzejmości Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

kiedy gramy

News