TWARKOWSKI_STUDIO gość VTSS

TWARKOWSKI_STUDIO gość VTSS

OPEN STUDIOS 22 – 28 czerwca 2020

22- 25.06, godz. 11:00-22:00 (wejście o każdej pełnej godzinie) | TEATR: SCENA MALARNIA 
22 czerwca o 19:30 spotkanie z artystą. Prowadzi Krzysztof Kwiatkowski.TWARKOWSKI_STUDIO gość VTSS
Stan wyjątkowy. Rave symulator

W ramach swojej pracowni w STUDIO teatrgalerii Łukasz Twarkowski pracuje na scenie Malarnia nad imersyjną instalacją, która jest symulatorem rave’u. Dedykowany set muzyczny nagrywa specjalnie na tę okazję VTSS, jedna z najważniejszych postaci europejskiej undergroundowej sceny klubowej, architekturę zdarzenia wraz z oprawą wizualną projektuje Łukasz Twarkowski, we współpracy z Jakubem Lechem. Symulator został zaprojektowany w taki sposób, aby doświadczenie widza było jak najbardziej osobiste – jeden widz wchodzi do symulatora zbudowanego na scenie i ma go dyspozycji na wyłączność na ok. 45 minut.

"Pojęcie stanu wyjątkowego, jak pisze Giorgio Agamben, jest od stuleci zagadnieniem które nie wypracowało swojej teorii. Wedle maksymy necessitas legem non habet (konieczność nie zna prawa), uważa się że stan konieczności (będący fundamentem wyjątku) nie może mieć formy prawnej. Nazwa instalacji, będącej rave symulatorem nawiązuje do tego terminu w znaczeniu politycznym, ale również odnosi się do szczególnego stanu w jaki wprowadza się człowiek podczas długiego rytmicznego tańca. W czasie pandemii Covid-19, przez ostanie miesiące przeżywaliśmy wszyscy wyjątkowy rodzaj odosobnienia. Narzucane przez rządy obostrzenia doprowadziły do izolacji, wyjątkowo mocno odczuwalnej w sferze sztuk performatywnych oraz na scenie muzyki elektronicznej.
W momencie kiedy większość działań artystycznych przeniosła się do sieci postanowiłem stworzyć rodzaj imersyjnego doświadczenia, zaprojektowanego dla możliwości doznania rave’u w samotności, pomimo szalejącego wirusa. Czy wyżej wspomniany stan wyjątkowy jest możliwy do uzyskania w sterylnych warunkach, które mogłyby stać się jedynym sposobem zaspokojenia naszych potrzeb w dystopijnym scenariuszu postepandemicznym? Ostatnie tygodnie uświadomiły wielu z nas jak szybko nasze ciała domagają się konkretnych bodźców, jak bardzo połączenia światłowodowe nie są w stanie zastąpić dotyku. Czy symulator rave’u mógłby stać się pomocą w podtrzymaniu tych funkcji życiowych? Odpowiedzią na cykliczną konieczność eksponowania naszych ciał na rytmiczne dźwięki niskich częstotliwości." Łukasz Twarkowski


Rave'owa instalacja "Stan wyjątkowy" Łukasza Twarkowskiego zakończyła się, a my dziękujemy za wsparcie IP Group z Wrocławia i polecamy uwadze ich produkcje!


WRACAMY!
Zakończenie sezonu

OPEN STUDIOS
22 – 28 czerwca 2020

Otwieramy się! Open Studios, od 22 do 28 czerwca 2020 tygodniowy przegląd projektów, które powstały w ramach wirtualnych pracowni w studio_online i na scenach Teatru.  Powrót do spektakli repertuarowych w połowie sierpnia.

Przez ostatnie trzy miesiące, STUDIO funkcjonowało w wymiarze czysto wirtualnym, ale o powrocie widzów do teatru marzyliśmy od dawna. Nieodpłatnie udostępniliśmy naszym widzom zapisy spektakli bieżących i archiwalnych, czytania powieści, koncerty live, zorganizowaliśmy działania edukacyjne. Zaprosiliśmy nie tylko polskich artystów, ale także wybitnych międzynarodowych twórców, których dorobek ustanowił filary nowoczesnej myśli teatralnej. W sumie zrealizowaliśmy 67 wydarzeń w ramach 14 projektów, a łączna liczba wyświetleń udostępnionych przez nas materiałów przekroczyła 350 tys. Wierzymy jednak, że formy te nigdy nie zastąpią żywego kontaktu artysty z widzem.


Wstęp do Teatru oraz obsługa organizacji widowni ściśle przestrzegają wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2, ogłoszonych przez MKiDN.czytaj mniej
BILETY

20 [n] /10 [u]

Uwaga!

światło stroboskopowe, dym oraz dźwięk o wysokim natężeniu

kiedy gramy

News