Trigger of happiness | Ciało/Umysł

Trigger of happiness | Ciało/Umysł

18. Ciało/Umysł - Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu

Portugalski duet zaprasza młodziutkich warszawskich amatorów do rosyjskiej ruletki w poszukiwaniu definicji szczęścia. Na scenie tworzą terapeutyczną przestrzeń do opowiadania własnych doświadczeń. Cierpienia Werterów, przekleństwa niewinności i traumy dzieciństwa mogą być uwolnione i uleczone przez sztukę. Punkt wyjścia: jak być szczęśliwymi w nieszczęśliwym - nękanym kryzysami, dyktaturami i katastroficznymi wizjami społeczeństwie? Spektakl i doświadczenie zarazem.

Ana Borralho & João:
Jaki jest najszczęśliwszy moment w twoim życiu? Co widzisz, gdy patrzysz na siebie w lustrze? Co sprawia, że czujesz się bardzo mały? Wolisz tydzień bez Internetu/4G/smartfona/komputera czy rok bez seksu i masturbacji? Co blokuje twój dostęp do świata? Czy można za bardzo kogoś kochać? Dlaczego nie zabiłeś się dzisiaj? Czy czujesz się szczęśliwy, kiedy budzisz się w poranku? Dlaczego nie możesz mnie zostawić w spokoju? Widzisz to, co ja? Czy powtarzanie zachowań naszych rodziców jest nieuniknione? Czy Ziemia nie byłaby szczęśliwszym miejscem bez nas? Czy nie miałeś na myśli czegoś bardziej radykalnego? Czy to nie smutne, że próbując być naprawdę sobą, nie możemy uszczęśliwić wszystkich, którymi nie jesteśmy? Co o mnie wiesz?

Ana Borralho (ur. 1972) i João Galante (ur. 1968). Studiowali sztuki wizualne w ArCo - Centro de Arte e Comunicação Visual w Lizbonie i współpracowali z grupą teatralną Olho. Od 2002 roku pracują razem nad projektami łączącymi elementy performansu, tańca, instalacji, fotografii, dźwięku i wideo. Tworzą spektakle „formaty”, których lokalne wersje odtwarzają na świecie. Współpracują z lokalnymi społecznościami i amatorami. Tematy: ciało/umysł, emocje/uczucia, ja/inni, prywatne/publiczne, społeczne/polityczne. Współzałożyciele stowarzyszenia casaBranca. Twórcy festiwalu The live! Art Festival Verão Azul (Lagos / Portugalia). Żyją i pracują w Lizbonie i Lagos. Ich prace pokazywano na festiwalach w całej Europie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Japonii, Brazylii, Islandia, czy  Kanadzie.
www.anaborralhojoaogalante.weebly.com
www.casabranca-ac.com


PRODUKCJA casaBranca
KOPRODUKCJA: Maria Matos Teatro Municipal, (Lizbona, Portugalia), Jonk:ny internationell scenkonst för unga (Jönköping, Szwecja), Nouveau Théâtre de Montreuil – Centre Dramatique Nationa (Francja), Le phénix: scène nationale Valenciennes pôle européen de creation (Francja) Le Boulon Centre National des Arts de la Rue de Vieux:Condé (Francja)

ZE WSPARCIEM Câmara Municipal de Lagos, Espaço Alkantara, LAC: Laboratório de Actividades Criativas, SIN Arts and Culture Centre (Budapeszt), Companhia Olga Roriz, casaBranca jest wspierana przez: Governo de Portugal – Secretário de Estado da Cultura/Direcção Geral das Artes

czytaj mniej

twórcy

KONCEPT, REŻYSERIA Ana Borralho & João Galante
PROJEKT OŚWIETLENIA Thomas Walgrave
DŹWIĘK coolgate, Pedro Augusto
WSPÓŁPRACA DRAMATURGICZNA Fernando J. Ribeiro
ASYSTENCI SCENICZNI I ASYSTENCI PRÓB Alface (Cátia Leitão), Antonia Buresi
ASYSTENT SCENICZNY, I TECHNICZNY Tiago Gandra
PERFORMERZY grupa lokalnych młodych dorosłych w wieku 18-23 lata
KIEROWNIK PRODUKCJI Mónica Samões
PRODUCENT WYKONWCZY Joana Duarte
PREMIERA POLSKA

4.10.2019

CZAS TRWANIA

60 min.

BILETY

50 (n) 40 (u)

kiedy gramy

News