SZYMON KOMASA_STUDIO

SZYMON KOMASA_STUDIO

OPEN STUDIOS 22 – 28 czerwca 2020

26.06, godz.19.30 | TEATR: DUŻA SCENA + STREAMING: FACEBOOK i YOUTUBE
SZYMON KOMASA_STUDIOKoniec świata

W swoim studio Szymon Komasa pracuje nad nową formą recitalu podyktowaną wydarzeniami ostatnich miesięcy. Pierwszym krokiem jest nadanie jej przebiegu dramaturgicznego. Artysta podzielił wieczór na cztery części: katastrofę, upadek, pogodzenie oraz nowe życie, zapraszając widzów do rytualnego doświadczenia: przejścia ze świata przed do świata po pandemii. Opowiedzą o tym wybrane przez niego utwory Bacha, Brahmsa, Rachmaninowa, Wagnera, Straussa, Karłowicza, Adamsa i Mykietyna. Do projektu Szymon Komasa zaprosił reżyserkę Natalię Korczakowską. Przy fortepianie: Marcin Kozieł; światło: Sasza Prowaliński; kostium: Marek Adamski; koncepcja video: Marek Adamski, Natalia Korczakowska, Krzysztof Iwański, Sasza Prowaliński, video: Krzysztof Iwański, narracja: Jacek Marczyński.

„Chcę wejść z widzami w nową drogę, którą już teraz wyznacza świat, podnosząc się po tragicznych przeżyciach ostatnich miesięcy” Szymon Komasa.

Po koncercie spotkanie z artystami: Duża Scena + streaming FB/YT
Prowadzi Jacek Marczyński

Koncert we współpracy z Instytutem Polskim w Wiedniu.


#WSPIERAMSTUDIO / #WSPIERAMKULTURE ❤

Drodzy Widzowie. Wydarzenia w ramach Open Studio i wiele innych naszych działań prezentujemy bezpłatnie on-line na Facebooku i kanale YouTube.
Jeżeli podoba się Wam to, co robimy prosimy o wparcie . Więcej TUTAJ


PARTNER MEDIALNY


WRACAMY!
Zakończenie sezonu

OPEN STUDIOS
22 – 28 czerwca 2020

Otwieramy się! Open Studios, od 22 do 28 czerwca 2020 tygodniowy przegląd projektów, które powstały w ramach wirtualnych pracowni w studio_online i na scenach Teatru.  Powrót do spektakli repertuarowych w połowie sierpnia.

Przez ostatnie trzy miesiące, STUDIO funkcjonowało w wymiarze czysto wirtualnym, ale o powrocie widzów do teatru marzyliśmy od dawna. Nieodpłatnie udostępniliśmy naszym widzom zapisy spektakli bieżących i archiwalnych, czytania powieści, koncerty live, zorganizowaliśmy działania edukacyjne. Zaprosiliśmy nie tylko polskich artystów, ale także wybitnych międzynarodowych twórców, których dorobek ustanowił filary nowoczesnej myśli teatralnej. W sumie zrealizowaliśmy 67 wydarzeń w ramach 14 projektów, a łączna liczba wyświetleń udostępnionych przez nas materiałów przekroczyła 350 tys. Wierzymy jednak, że formy te nigdy nie zastąpią żywego kontaktu artysty z widzem.


Wstęp do Teatru oraz obsługa organizacji widowni ściśle przestrzegają wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2, ogłoszonych przez MKiDN.czytaj mniej

twórcy

REŻYSERIA NATALIA KORCZAKOWSKA
FORTEPIAN MARCIN KOZIEŁ
KOSTIUM MAREK ADAMSKI
KONCEPCJA VIDEO Marek Adamski, Natalia Korczakowska, Krzysztof Iwański, Sasza Prowaliński
REŻYSERIA ŚWIATEŁ ALEKSANDR PROWALIŃSKI
VIDEO KRZYSZTOF IWAŃSKI
NARRACJA Jacek Marczyński
BILETY

50 ZŁ

kiedy gramy

News