Śladami dzieci - MST

Śladami dzieci - MST

Każdy spektakl potrzebuje scenariusza – w Teatrze Playback takim autorem jest Widz, który opowiada swoją historię i zostaje ona odegrana na scenie dla wszystkich innych widzów. W projekcie „Śladami dzieci” poza widzem, który tworzy scenariusz spektaklu pojawiają się wcześniej zebrane historie dzieci uchodźców oraz dzieci mieszkających na terenie Warszawy. W przestrzeni publicznej całej Europy toczy się dyskusja dotycząca stanowisk różnych społeczeństw, wobec losu uchodźców i nielegalnych imigrantów. Dyskusja ta zbyt często budzi konflikty i przybiera charakter politycznych targów. Naszym zdaniem, ważniejsze jest nawiązanie relacji i otwarcie się nawzajem na swoje potrzeby, poprzez działania artystyczne, szczególnie w lokalnym środowisku gdzie oba światy realnie się ze sobą ścierają.

Pierwszy Teatr Playback w Polsce został założony w 2016 r. w Krakowie przez grupę psychodramatystów z Polskiego Instytutu Psychodramy podczas seminarium prowadzonym przez Ludmiłę Litwinienko. Od tego czasu zespół występował na festiwalach w Kijowie, Krakowie, Gliwicach, Gdańsku czy też na Międzynarodowym Biennale Terapia i Teatr Łódź 2018. 


Już po raz piąty mamy przyjemność zaprosić na Młodzieżowe Spotkania Teatralne, podczas których, na Dużej Scenie STUDIO teatrgalerii, zaprezentują się najlepsze warszawskie młodzieżowe zespoły teatralne – zdobywcy prestiżowych nagród na najważniejszych stołecznych i ogólnopolskich festiwalach oraz przeglądach ruchu amatorskiego. Młodzieżowe Spotkania Teatralne są realizowane w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej; ich inicjatorem był animator, aktor i reżyser Tomasz Mitrowski. W tym roku Warszawski Program Edukacji Kulturalnej ma priorytety. Jednym z nich jest wielokulturowość, stad też wyjątkowo zaprezentujemy Państwu Teatr Playback, który tworzą dorośli aktorzy. Spektakl zrealizowany przez grupę powstał na podstawie opowieści dzieci z Ośrodka dla Uchodźców. 

Po każdym spektaklu zapraszamy na rozmowę z twórcami oraz zaproszonymi na przegląd ekspertami: teatrologiem Januszem Majcherkiem oraz aktorką Moniką Pikułą. Spotkania poprowadzi Krzysztof Wilkowski.czytaj mniej

twórcy

produkcja Teatr Playback
oprawa muzyczna Piotr Radzio
występują Michał Faron, Magdalena Peron, Jarosław Rebeliński, Agata Sidorek

kiedy gramy

News