Rozmowy z wesela wycięte | MST 2019

Rozmowy z wesela wycięte | MST 2019

Zespół Dzierżongia z Liceum Filmowego

"Typowa Polska rodzina” to bardzo charakterystyczna struktura. Z nią wychodzi się źle nawet na zdjęciach. Każdy wie wszystko o wszystkim, nie ma miejsca na wstyd czy prywatność. Ta jedna kuzynka z za granicy zawsze dystansuje się od rodziny, pijany wujek zachowuje się tak, jak tylko pijani wujkowie potrafią, starsi ganią młodszych, młodsi krytykują starych. Dodajmy do tego litry wódki, stoły pełne kiełbas, kotletów i ziemniaków, księdza i tandetną muzykę. Historia pisze się sama. “Rozmowy z wesela wycięte” to satyra obnażająca kulisy rodzinnych związków. Śmiech przez łzy, bo dotyczy to nas wszystkich, przecież wszyscy Polacy to jedna rodzina.


6. Młodzieżowe Spotkania Teatralne 2019
Mamy przyjemność zaprosić na 6. Młodzieżowe Spotkania Teatralne, podczas których zaprezentują się najlepsze warszawskie młodzieżowe zespoły teatralne – zdobywcy prestiżowych nagród na najważniejszych stołecznych i ogólnopolskich festiwalach oraz przeglądach ruchu amatorskiego. 16 października na Dużej Scenie STUDIO teatrgalerii zobaczymy „perełki” współczesnego teatru młodzieżowego, a zwieńczeniem każdego pokazu będzie rozmowa z twórcami i ekspertami z dziedziny teatru i sztuki: Januszem Majcherkiem i Dominiką Ostałowską. Spotkania poprowadzi Krzysztof Wilkowski.  

Młodzieżowe Spotkania Teatralne realizowane są w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej; ich inicjatorem był animator, aktor i reżyser Tomasz Mitrowski. 

Bezpłatne wejściówki na MST można odbierać w kasie STUDIO. 

czytaj mniej

twórcy

REŻYSERIA Daniel Misiewicz, Bartłomiej Nowosielski
SCENOGRAFIA, KOSTIUMY, OPRACOWANIE MUZYCZNE Zespół
WYSTĘPUJĄ Oliwer Tokarski, Maria Rogalska, Dominika Olędzka, Ania Arsiriy, Łukasz Rudyński, Weronika Kaczmarska, Małgorzata Piotrowska, Zuzanna Nowak, Sonia Pytel, Michał Szumowski
Paweł Rzęsista, Maja Sęk, Bogna Kędzierska, Zbyszek Femi Ayodele, Monika Jaworska, Matylda Świtakowska, Anna Śliwa

kiedy gramy

News