RIMINI PROTOKOLL_STUDIO

RIMINI PROTOKOLL_STUDIO

OPEN STUDIOS 22 – 28 czerwca 2020

“Gdybym był/a tam, gdzie ty”

Drzwi swojej wirtualnej pracowni w STUDIO Daniel Wetzel, współzałożyciel legendarnego niemieckiego kolektywu „Rimini Protokoll”, otworzył szeroko dla młodych artystów z całego świata (m.in. z Łotwy, Polski, Meksyku, Grecji, Turcji, USA, Bułgarii, Brazylii, Włoch, Kolumbii, Chorwacji, Ukrainy, Japonii, Hiszpanii, Francji, Belgii, Sri Lanki, Kanady). Swoją pracę skupili na potencjale performatywnym w obrębie platformy ZOOM jako sceny teatralnej, gdzie uczestnicy stali się performerami, a szerokie grono obserwatorów widzami. Zaprezentujemy efekty pracy uczestników warsztatów, m.in. Wojtka Ziemilskiego i Anu Czerwińskiego.

Po prezentacji spotkanie z Danielem Wetzlem i uczestnikami warsztatów: Sophia Hussain, Armando Rotondi, Anu Czerwiński, Lena Chen, Rebecca Sforzanni, Wojtek Ziemilski, Bogdana Korohod.
Prowadzenie Szymon Adamczak.
Wydarzenie w języku angielskim.


#WSPIERAMSTUDIO / #WSPIERAMKULTURE ❤

Drodzy Widzowie. Wydarzenia w ramach Open Studio i wiele innych naszych działań prezentujemy bezpłatnie on-line na Facebooku i kanale YouTube. Jeżeli podoba się Wam to, co robimy prosimy o wparcie . Więcej TUTAJ


PARTNER MEDIALNY


WRACAMY!
Zakończenie sezonu

OPEN STUDIOS
22 – 28 czerwca 2020

Otwieramy się! Open Studios, od 22 do 28 czerwca 2020 tygodniowy przegląd projektów, które powstały w ramach wirtualnych pracowni w studio_online i na scenach Teatru.  Powrót do spektakli repertuarowych w połowie sierpnia.

Przez ostatnie trzy miesiące, STUDIO funkcjonowało w wymiarze czysto wirtualnym, ale o powrocie widzów do teatru marzyliśmy od dawna. Nieodpłatnie udostępniliśmy naszym widzom zapisy spektakli bieżących i archiwalnych, czytania powieści, koncerty live, zorganizowaliśmy działania edukacyjne. Zaprosiliśmy nie tylko polskich artystów, ale także wybitnych międzynarodowych twórców, których dorobek ustanowił filary nowoczesnej myśli teatralnej. W sumie zrealizowaliśmy 67 wydarzeń w ramach 14 projektów, a łączna liczba wyświetleń udostępnionych przez nas materiałów przekroczyła 350 tys. Wierzymy jednak, że formy te nigdy nie zastąpią żywego kontaktu artysty z widzem.


Wstęp do Teatru oraz obsługa organizacji widowni ściśle przestrzegają wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2, ogłoszonych przez MKiDN.


czytaj mniej

kiedy gramy

News