Rem Koolhass. Starchitekt

Rem Koolhass. Starchitekt

Sztuka to rewolucja - festiwal filmów dokumentalnych

„Rem Koolhass. Starchitekt” (2016), reż. Tomas Koolhaas – 76 min.

Słynny holenderski architekt, urbanista i teoretyk architektury Rem Koolhaas to jeden z największych i najbardziej oryginalnych talentów we współczesnej architekturze. Zaliczany do grona eksperymentatorów i dekonstruktywistów, znany z niekonwencjonalnych pomysłów, realizacji i oryginalnych teorii. Film jest portretem tej nietuzinkowej osobowości widzianej oczami jego 36-letniego syna. Poznajemy mieszkańców słynnej Villa dall’Ava w Paryżu, a także bezdomnych, dla których biblioteka publiczna w Seattle stała się domem. Koolhass opowiada również o swoich projektach i ich oddziaływaniu na ludzi i otaczającą rzeczywistość.


Sztuka to rewolucja 31.10 - 04.11. 2018. 
Zaprezentowane w ramach imprezy filmy pokazują – niekiedy niebezpieczne – związki sztuki z polityką i naszym codziennym życiem.

Podczas festiwalu zostanie zaprezentowanych dziewięć tytułów. Wszystkie pokazują świat sztuki współczesnej widziany okiem najlepszych reżyserów dokumentalnych. Czy sztuka może zmienić świat? To pytanie towarzyszy nie tylko portretom Vivienne Westwood, Josepha Beuysa czy Rema Koolhaasa, ale także zapisowi spotkania reżyserki Agnés Vardy z fotografem JRem. „Sztuka to rewolucja” przygląda się na gorąco zmianom, jakie zachodzą w społeczeństwie i udowadnia, że sztuka może inspirować się rewolucją i vice versa.

bilety w cenie 18 zł / harmonogram pokazów tutaj

czytaj mniej

kiedy gramy

News