Pozwól mi spróbować jeszcze raz

Pozwól mi spróbować jeszcze raz

Recital Ewy Błaszczyk

Ewa Błaszczyk prezentuje publiczności piosenki napisane przez najwybitniejszych, nie tylko polskich artystów. W repertuarze znalazły się utwory autorstwa m.in.: Agnieszki Osieckiej, Jacka Kleyffa, Stanisława Soyki, Doroty Czupkiewicz, ks. Jana Twardowskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Jana Wołka, Jacka Janczarskiego z muzyką Jerzego Satanowskiego, Stanisława Soyki, Zygmunta Koniecznego, czy Włodzimierza Wysockiego. 

W swoim recitalu w Studio Ewa Błaszczyk opowiada swój los piosenkami m.in. Agnieszki Osieckiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Włodzimierza Wysockiego, Jacka Kleyffa. Część repertuaru, jak „Orszaki” jest powszechnie znana ale brzmi inaczej, nie tylko inaczej zinterpretowana ale niosąca inną niż dotychczas opowieść. Bardzo mi ten recital koresponduje z książką Mai Komorowskiej i Tadeusza Sobolewskiego „Pytania, które się nie kończą” – bo też jest o działaniu, o pracy, o krzątaniu się w życiu, wreszcie o szukaniu sensu w tym, w czym go czasem dostrzec najtrudniej. Biografia Ewy Błaszczyk jest doskonale znana – śmierć męża, choroba córki, walka o jej życie, później walka o jej prawo do leczenia, o jakość tego życia, o zrozumienie, że człowiek w śpiączce ma swój świat i swoje sny, w które nie potrafimy zajrzeć, działanie Fundacji Akogo (od A kogo to obchodzi?), budowa kliniki Budzik, w której wybudziło się już kilkanaścioro dzieci. Znana jest jej działalność artystyczna i społeczna. Jej bezkompromisowość wobec siebie samej. To wszystko przebija z tekstów, jakie wykonuje zarówno grając w przedstawieniach teatralnych (choćby „Rok magicznego myślenia”) jak i śpiewając recitale (ostatnim był „Nawet gdy wichura” również na scenie Teatru Studio, którego jest aktorką). W swoim nowym wokalnym projekcie śpiewa o tym, że świat nawet jak się kończy nadal jest piękny, że można znaleźć w nim sens. Bo są sens, logika i porządek. Remigiusz Grzela 

Nie wiem, na czym naprawdę polega jej fenomen. To się mieści poza definicjami. Ewie Błaszczyk, pięknej kobiecie i wspaniałemu człowiekowi, wierzy się bez zastrzeżeń. Ona śpiewa prawdę. Łukasz Maciejewski 

czytaj mniej

twórcy

SCENARIUSZ I REŻYSERIA Ewa Błaszczyk
PIANO Marcin Partyka
GITARA Andrzej “e-moll” Kowalczyk
SAKSOFON Sebastian Feliciak
ŚPIEW Marianna Janczarska

Cytaty

W swoim nowym wokalnym projekcie śpiewa o tym, że świat nawet jak się kończy nadal jest piękny, że można znaleźć w nim sens. Bo są sens, logika i porządek.

Remigiusz Grzela

Nie wiem, na czym naprawdę polega jej fenomen. To się mieści poza definicjami. Ewie Błaszczyk, pięknej kobiecie i wspaniałemu człowiekowi, wierzy się bez zastrzeżeń. Ona śpiewa prawdę.

Łukasz Maciejewski

kiedy gramy

News