Marina Abramović w Brazylii

Marina Abramović w Brazylii

Sztuka to rewolucja - festiwal filmów dokumentalnych

„Marina Abramović w Brazylii” (2016) reż. Marco Del Fiol – 88 min.

Marina Abramović, ikona sztuki współczesnej, po przeżyciu duchowego załamania wybiera się w podróż do Brazylii, gdzie ma nadzieję znaleźć odpowiedź na dręczące ją pytania. Bohaterka rusza w głąb Brazylii, aby spotykać opętanych przez duchy szamanów, pić ayahuaskę, uczestniczyć w ceremonii candomblé, poszukując duchowego uzdrowienia i zastanawiając nad związkami rytuałów, religii z uprawianą przez siebie sztuką.


Sztuka to rewolucja 31.10 - 04.11. 2018. 
Zaprezentowane w ramach imprezy filmy pokazują – niekiedy niebezpieczne – związki sztuki z polityką i naszym codziennym życiem.

Podczas festiwalu zostanie zaprezentowanych dziewięć tytułów. Wszystkie pokazują świat sztuki współczesnej widziany okiem najlepszych reżyserów dokumentalnych. Czy sztuka może zmienić świat? To pytanie towarzyszy nie tylko portretom Vivienne Westwood, Josepha Beuysa czy Rema Koolhaasa, ale także zapisowi spotkania reżyserki Agnés Vardy z fotografem JRem. „Sztuka to rewolucja” przygląda się na gorąco zmianom, jakie zachodzą w społeczeństwie i udowadnia, że sztuka może inspirować się rewolucją i vice versa.

bilety w cenie 18 zł / harmonogram pokazów tutaj

czytaj mniej

kiedy gramy

News