Lorem Ipsum | STS

Lorem Ipsum | STS

Scena Tańca Studio 15-17 kwietnia 2019

„Lorem ipsum” to powszechnie stosowane w środowisku poligraficznym określenie oznaczające tekst, który nic nie znaczy, a którego używa się do demonstracji czcionek i kompozycji pisma. Wykorzystanie obcojęzycznego tekstu pozwala lepiej skoncentrować się na jego aspektach wizualnych. Tradycyjnie treść stanowią fragmenty traktatu Cycerona O granicach dobra i zła: „Nie ma zatem takiego człowieka, który kocha cierpienie samo w sobie, kto by do niego dążył lub chciał go doświadczyć tylko dlatego, że jest to cierpienie, a dlatego, że czasami zdarzają się takie okoliczności, w których to cierpienie może doprowadzić go do jakiejś wielkiej przyjemności. Kto ma jakiekolwiek prawo obwiniać człowieka, który wybiera przyjemność nie wiążącą się z przykrymi konsekwencjami, albo tego, kto unika takiego cierpienia, które nie prowadzi do przyjemności? Jednocześnie potępiamy ze słusznym oburzeniem i czujemy niechęć do ludzi, którzy są tak owładnięci urokami nietrwałej przyjemności, tak zaślepieni jej pragnieniem, że nie dostrzegają, iż następstwem ich postępowania będą z pewnością cierpienie i trudności”.

Lorem Ipsum to autorski spektakl teatru tańca traktujący o poczuciu niespełnienia, które może być przyczyną ekstremalnie silnych uczuć i namiętności. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień. Wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami.


PARTNERZY

Suwalski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu, Gawlock Pictures

MECENAT: Spektakl realizowany w ramach Stypendium Prezydenta  Miasta Suwałki

czytaj mniej

twórcy

PRODUKCJA Paweł Urbanowicz
DRAMATURGIA Anna Turczyńska, Franciszek Szumiński
CHOREOGRAFIA zespół
REŻYSERIA ŚWIATEŁ Paweł Murlik
MUZYKA Mateusz Flis
GRAFIKA Beata Sadowska
WYSTĘPUJĄ Monika Witkowska, Wiktoria Zawadzka, Omar Karabulut. Oscar Mafa, Jarosław Mysona
PREMIERA

14.09.2018

CZAS TRWANIA

60 minut

BILETY

20 ZŁ

fot. Aleksander Joachimiak

kiedy gramy

News