KORCHOWIEC_STUDIO

KORCHOWIEC_STUDIO

OPEN STUDIOS 22 – 28 czerwca 2020

Artysta wizualny i scenograf, Michał Korchowiec pracuje w swoim Studio równolegle nad kilkoma projektami, między innymi nad oryginalną formą zdjęć filmowych kręconych telefonem na dużym zbliżeniu i własną techniką montażu.  Interesuje go sam fakt powołania symbolicznej pracowni w STUDIO teatrgalerii, jako temat szeregu performatywnych działań,  między innymi:

- zasadzenie drzewa na dachu mieszkania, które artytsta wynajmuje w Warszawie;
- czytanie „Propagandy” E. Bernaysa, książki o manipulacji i zarządzaniu stadem, w której wiedza o człowieku zdobyta przez Freuda zwraca się przeciwko mniejszościom;
- montaż filmu dokumentalnego o niewidzialnej władzy z materiałów, które zebrał w ramach podróży po świecie i różnych jego strefach wykluczenia. Fragmenty filmu zostaną pokazane w studio_online.

„Dzisiaj otwieram pracownię, absolutnie się tym jaram, wczoraj posadziłem drzewo, jutro może uda się posadzić las…"
Po projekcji spotkanie z artystami prowadzi Krzysztof Kwiatkowski.


Zobacz Work in progress z pracowni Michała Korchowca, pracującego nad swoim nowym filmem dokumentalnym. 

FF#1


#2


#3PARTNER MEDIALNY


#WSPIERAMSTUDIO / #WSPIERAMKULTURE ❤

Drodzy Widzowie. Wydarzenia w ramach Open Studio i wiele innych naszych działań prezentujemy bezpłatnie on-line na Facebooku i kanale YouTube. Jeżeli podoba się Wam to, co robimy prosimy o wparcie . Więcej TUTAJ


WRACAMY!
Zakończenie sezonu

OPEN STUDIOS
22 – 28 czerwca 2020

Otwieramy się! Open Studios, od 22 do 28 czerwca 2020 tygodniowy przegląd projektów, które powstały w ramach wirtualnych pracowni w studio_online i na scenach Teatru.  Powrót do spektakli repertuarowych w połowie sierpnia.

Przez ostatnie trzy miesiące, STUDIO funkcjonowało w wymiarze czysto wirtualnym, ale o powrocie widzów do teatru marzyliśmy od dawna. Nieodpłatnie udostępniliśmy naszym widzom zapisy spektakli bieżących i archiwalnych, czytania powieści, koncerty live, zorganizowaliśmy działania edukacyjne. Zaprosiliśmy nie tylko polskich artystów, ale także wybitnych międzynarodowych twórców, których dorobek ustanowił filary nowoczesnej myśli teatralnej. W sumie zrealizowaliśmy 67 wydarzeń w ramach 14 projektów, a łączna liczba wyświetleń udostępnionych przez nas materiałów przekroczyła 350 tys. Wierzymy jednak, że formy te nigdy nie zastąpią żywego kontaktu artysty z widzem.


Wstęp do Teatru oraz obsługa organizacji widowni ściśle przestrzegają wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2, ogłoszonych przez MKiDN.


czytaj mniej

kiedy gramy

News