Koncert Świąteczny - Joanna Woś & Stanisław Soyka

Koncert Świąteczny - Joanna Woś & Stanisław Soyka

Wyjątkowe połączenie klasycznego głosu Joanny Woś z niepowtarzalnym Stanisławem Soyką. W programie największe przeboje Artystów oraz kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe.

Joanna Woś
Nazywana królową włoskiego bel canta. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Jadwigi Pietraszkiewicz. Laureatka najważniejszych konkursów wokalnych w Polsce; zdobyła I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Bilbao. Debiutowała partią tytułową w Łucji z Lammermooru Donizettiego w Teatrze Wielkim w Łodzi, gdzie została potem solistką. W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej zaśpiewała w przedstawieniach premierowych w partiach: Magdy w La Rondine (2003), Królowej Nocy w Czarodziejskim fecie (2006) oraz tytułowych
w Łucji z Lammermooru (2008), Lukrecji Borgii (2009), Orfeuszu i Eurydyce (2009) i Traviacie (2010). Posiada również bogaty repertuar koncertowy,

Stanisław Soyka
Wokalista i  kompozytor. Mówi się o nim „zwierzę muzyczne”. Ciągle się zmienia, dużo improwizuje, a mimo to jego kompozycje można poznać już po kilku pierwszych dźwiękach. Jest niezwykle charyzmatyczny i z łatwością podbija serca zgromadzonej publiczności. Uważa się za człowieka szczęśliwego. Docenia to, co już umie, ale fascynuje go możliwość dalszego rozwoju. Twierdzi, że z wiekiem muzyka sprawia mu jeszcze większą radość, którą chce się dzielić ze słuchaczami.

Taras Hlushko - fortepian
Pracował we Lwowie jako pianista-akompaniator na wydziale wokalno-aktorskim Narodowej Akademii Muzycznej. Od 2011 współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi i Teatrem Wielkim w Poznaniu. Współpracuje z dyrygentami i śpiewakami przy realizacjach spektakli operowych, między innymi z Małgorzatą Walewską i Joanną Woś, a także koncertuje kameralnie jako pianista-solista.

czytaj mniej

obsada

Taras Hlushko

Taras Hlushko

Stanisław Soyka

Stanisław Soyka

Joanna Woś

Joanna Woś

Taras Hlushko

Taras Hlushko

Stanisław Soyka

Stanisław Soyka

Joanna Woś

Joanna Woś

SCENA

Duża im. Józefa Szajny

BILETY

100 zł

kiedy gramy

News