GRA W KLASY, czyli nie wyglądasz na 6 | MST 2019

GRA W KLASY, czyli nie wyglądasz na 6 | MST 2019

Teatr 56 m2

Czy szkoła nie powinna uczyć, bawić, zajmować i przejmować? Dlaczego młodzieżowe teatry umierają powolną i okrutną śmiercią na pięciu metrach kwadratowych, które wygospodarował dla nich dyrektor? Dlaczego kółka matematyczne, po piątym zatopionym cyrklu w zupie pomidorowej, rozpadają się? Bo nikomu nie zależy wystarczająco. Nikt nie wysila się na tyle ile zapowiada. Możecie się śmiać i wzruszać ramionami, ale zanim się obejrzycie zabije nas obojętność wspierana hipokryzją, a na ulice rozleje się zero-jedynkowe identyczne społeczeństwo. Spektakl inspirowany środowiskiem szkolnym, biorący pod lupę system edukacji i jego absurdy. Wypracowany drogą warsztatową scenariusz, wysnuty jest z codziennych doświadczeń, przeżyć i refleksji z życia licealistów.


6. Młodzieżowe Spotkania Teatralne 2019
Mamy przyjemność zaprosić na 6. Młodzieżowe Spotkania Teatralne, podczas których zaprezentują się najlepsze warszawskie młodzieżowe zespoły teatralne – zdobywcy prestiżowych nagród na najważniejszych stołecznych i ogólnopolskich festiwalach oraz przeglądach ruchu amatorskiego. 16 października na Dużej Scenie STUDIO teatrgalerii zobaczymy „perełki” współczesnego teatru młodzieżowego, a zwieńczeniem każdego pokazu będzie rozmowa z twórcami i ekspertami z dziedziny teatru i sztuki: Januszem Majcherkiem i Dominiką Ostałowską. Spotkania poprowadzi Krzysztof Wilkowski.  

Młodzieżowe Spotkania Teatralne realizowane są w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej; ich inicjatorem był animator, aktor i reżyser Tomasz Mitrowski. 

Bezpłatne wejściówki na MST można odbierać w kasie STUDIO. 

czytaj mniej

twórcy

REŻYSERIA I OPIEKA ARTYSTYCZNA Aneta Muczyń
SCENARIUSZ zespół pod kierownictwem Anety Muczyń
WSPÓŁPRACA SCENOGRAFICZNA Cezary Koźluk, Remigiusz Stopa
WSPÓŁPRACA PLASTYCZNA Patrycja Toczyńska
WYSTĘPUJĄ Marta Adamczyk, Klaudia Nowakowska, Zuzanna Milewska, Julia Milewska

kiedy gramy

News