The Future Body At Work - warsztat Kasi Wolińskiej | STS

The Future Body At Work - warsztat Kasi Wolińskiej | STS

W ramach precyzyjnie skomponowanego („scored”) warsztatu Kasia Wolińska i Frida Sandström aktywizują swoje badania dotyczące polityczności tańczących ciał. Ucieleśniona refleksja nad dziedzictwem tańca jest otwartą przestrzenią, w której wszyscy zostają zaproszeni do słuchania, odczuwania i działania. The Future Body at Work ma na celu stworzenie szkoły, w której możliwe jest odrzucenie dychotomii ciała i umysłu poprzez przeniesienie uwagi na to, co istnieje pomiędzy ciałem a słowem. Praktyka, która konstytuuje tę przestrzeń, zakłada współegzystowanie ruchu, mówienia i pisania. 

 

Warsztat proponuje studiowanie i reaktywację momentów z historii tańca w przestrzeni poinformowanej technicznymi, somatycznymi i afektywnymi metodami pracy z ciałem poprzez taniec i choreografię z tradycji modern i post-modern dance oraz praktyki wspólnego tańczenia („underscore”, „contraction-release”, „wave”, „solar plexus”, „spheric space”, „soft boundaries”, „rave”). 

 

Warsztat oparty jest na tekście w języku angielskim – znajomość angielskiego mile widziana, ale nie obligatoryjna. Warsztat jest otwarty dla każdego niezależnie od doświadczenia w praktyce tańca lub w teorii.

czytaj mniej
CZAS TRWANIA

150 min

WSTĘP / BILETY

20 zł

kiedy gramy

News