Famme, Flow, Frame | STS

Famme, Flow, Frame | STS

Spektakl Katarzyny Szugajew testuje ideę „flow” i bada parametry przepływu. Czy możliwe jest utrzymanie permanentnej płynności w ruchu i narracji? Jakie jakości wydobywa poddanie się przepływowi, a jakie próba przejęcia nad nim władzy?
Czy kontrolowanie przepływu ogranicza czy wzmacnia? Co dzieje się, kiedy to my jesteśmy przepływem? Czy „flow” może być widoczny w stabilnej formie?
Famme, Flow, Frame oscyluje wokół tych pytań, czerpiąc m.in. z technik takich jak terapia czaszkowo-krzyżowa z jej teorią „Tidal Flow”, bazującego na aktywności fali w ciele egzotycznego tańca na obcasach oraz z techniki narracyjno-ruchowej „non-stopping”, zaczerpniętej od Jeanine Durning.

g. 18:30 ROZGRZEWKA przed spektaklami Famme, Flow, Frame Katarzyny Szugajew i Dance, Pilgrim, Dance Kasi Wolińskiej
Prowadzenie: Weronika Pelczyńska
ROZGRZEWKA proponuje odbiór tańca i choreografii za pośrednictwem całego ciała oraz przez pryzmat indywidualnego doświadczenia. Ma na celu przekierowanie uwagi widzek i widzów na ich cielesność i cielesne doświadczanie ruchu, przestrzeni, atmosfery. ROZGRZEWKA to próba stworzenia w ciele dyspozycji, które przygotują widzki i widzów do odbioru spektaklu.czytaj mniej

twórcy

KONCEPCJA I REALIZACJA Katarzyna Szugajew
MUZYKA Krzysztof Bagiński & Yana Androsowa
SUPPORT KEM, Centrum w Ruchu, Anna Nowicka, Alex Baczyński-Jenkins, Mateusz Szymanówka, Marysia Stokłosa, Wojciech Grudziński, Sofia Wickman, Katarzyna Staszewska
PREMIERA

8 grudnia 2018

CZAS TRWANIA

30 min.

BILETY

20 zł

UWAGA

spektakl dla widzów pełnoletnich

fot. Dawid Nick

kiedy gramy

News