Czekając na Godota | MST 2019

Czekając na Godota | MST 2019

Teatr Paradox

Kiedy kilka lat temu uczestniczyliśmy w Młodzieżowych Spotkaniach Teatralnych pokazaliśmy Króla Edypa Sofoklesa – jedno z najważniejszych źródeł teatru europejskiego. Tym razem pochyliliśmy się nad jednym z najważniejszych dramatów XX wieku – Czekając na Godota Samuela Becketta. Spróbowaliśmy pokazać naszą wizję tego dramatu: dzieje się ona, odmiennie niż w oryginale, wśród ludzi młodych, takich jak my. Podejmuje podstawowy sens naszej egzystencji – biernie czekać co przyniesie los, czy działać. To tylko pierwszy akt sztuki, ale diagnoza nie jest wesoła...


6. Młodzieżowe Spotkania Teatralne 2019
Mamy przyjemność zaprosić na 6. Młodzieżowe Spotkania Teatralne, podczas których zaprezentują się najlepsze warszawskie młodzieżowe zespoły teatralne – zdobywcy prestiżowych nagród na najważniejszych stołecznych i ogólnopolskich festiwalach oraz przeglądach ruchu amatorskiego. 16 października na Dużej Scenie STUDIO teatrgalerii zobaczymy „perełki” współczesnego teatru młodzieżowego, a zwieńczeniem każdego pokazu będzie rozmowa z twórcami i ekspertami z dziedziny teatru i sztuki: Januszem Majcherkiem i Dominiką Ostałowską. Spotkania poprowadzi Krzysztof Wilkowski.  

Młodzieżowe Spotkania Teatralne realizowane są w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej; ich inicjatorem był animator, aktor i reżyser Tomasz Mitrowski. 

Bezpłatne wejściówki na MST można odbierać w kasie STUDIO. czytaj mniej

twórcy

REŻYSERIA I SCENOGRAFIA Ryszard Jakubisiak
ŚWIATŁO I DŹWIĘK Tytus Wojniak
FOTO, WIDEO Aleksandra Szczęsna
WYSTĘPUJĄ Paweł Podsiadło, Paweł Winiarek, Jakub Szyszczakiewicz, Lew Dzieduszycki, Norbert Mansour

kiedy gramy

News