Czarne/białe - MST

Czarne/białe - MST

5. MŁODZIEŻOWE SPOTKANIA TEATRALNE

Scenariusz spektaklu inspirowany jest biografią Rubena Gallego. Opowieść o tym, jak przejść przez piekło i zwyciężyć. Gallego urodził się częściowo sparaliżowany, a lekarze powiedzieli matce, że zmarł przy porodzie. Wychowywał się jako sierota w sowieckich domach dziecka. Był więc niejako potrójnie wykluczony jako odmieniec (ze względu na południowy typ urody), sierota i osoba niepełnosprawna fizycznie. Z tej perspektywy opisał swoje dzieciństwo i młodość, które upłynęły pod znakiem walki z chorobą, ale i walki z okrucieństwem sowieckiego systemu, kierującego zdolnych intelektualnie, lecz upośledzonych fizycznie, młodych ludzi z sierocińca bezpośrednio do... domu starców. 

Teatr Fiakier to młodzieżowa grupa teatralna, od dwóch lat działająca w mokotowskim Domu Kultury Dorożkarnia. Prowadzi ją Stanisław Dembski – aktor, reżyser, pedagog teatralny. Pod jego okiem uczestnicy kształcą umiejętność pracy zespołowej oraz podstaw rzemiosła aktorskiego, przygotowując etiudy sceniczne oraz spektakle.


Już po raz piąty mamy przyjemność zaprosić na Młodzieżowe Spotkania Teatralne, podczas których, na Dużej Scenie STUDIO teatrgalerii, zaprezentują się najlepsze warszawskie młodzieżowe zespoły teatralne – zdobywcy prestiżowych nagród na najważniejszych stołecznych i ogólnopolskich festiwalach oraz przeglądach ruchu amatorskiego. Młodzieżowe Spotkania Teatralne są realizowane w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej; ich inicjatorem był animator, aktor i reżyser Tomasz Mitrowski. W tym roku Warszawski Program Edukacji Kulturalnej ma priorytety. Jednym z nich jest wielokulturowość, stad też wyjątkowo zaprezentujemy Państwu Teatr Playback, który tworzą dorośli aktorzy. Spektakl zrealizowany przez grupę powstał na podstawie opowieści dzieci z Ośrodka dla Uchodźców. 

Po każdym spektaklu zapraszamy na rozmowę z twórcami oraz zaproszonymi na przegląd ekspertami: teatrologiem Januszem Majcherkiem oraz aktorką Moniką Pikułą. Spotkania poprowadzi Krzysztof Wilkowski.czytaj mniej

twórcy

produkcja Teatr Flakier
reżyseria Stanisław Dembski
występują Antoni Bradé, Alicja Brzósko, Jan Jaskólski, Artur Kępczyński, Maria Kowalska, Przemysław Lesiak, Aleksandra Marczak, Nina Michalak, Zuzanna Rudnicka, Weronika Sójka-Mazurek

kiedy gramy

News