Ciało i Fikcja | STS

Ciało i Fikcja | STS

Scena Tańca Studio 15-17 kwietnia 2019

Ciało i Fikcja to choreograficzna kolekcja wyobrażonych i ucieleśnionych istot – żywych organizmów, które przekraczają ciało społeczne i funkcjonalność człowieka.

Tańczące ciało jest nie tylko fizyczne, ale także jest tworzone przez ucieleśnione wyobrażenia i relacje, w jakie wchodzi. Fikcja na różne sposoby pozwala zadawać pytania o granice ciała fizycznego, pozwala sięgać do istniejących opowieści, a także budować zupełnie nowe historie o relacjach w ciele, anatomicznie zmyślone i anatomicznie prawdziwe. Taniec jest tu generowany przez odnajdywanie energetycznych pasm, co odbywa się za pośrednictwem wewnętrznych anatomiczno-przestrzennych map. Pasma te, obudzone w cielesności, pozwalają na przeistaczanie się ciała performerki w nowe organizmy, nowe formy życia.

W pracy Ciało i Fikcja obiekt przestrzenny, muzyka i światło to poszczególne warstwy choreografii, które jednak nie są całkowicie spójne. Znacznie bliżej im do autonomicznych środowisk, z których każde – na swój sposób – wydobywa własną fikcję. Między tymi warstwami i ruchem przebiega wymiana, prowokująca wzajemne relacje, w których ciało i tancerka tworzą taniec.

czytaj mniej

twórcy

PRODUKCJA Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
KONCEPT, CHOREOGRAFIA, TANIEC Maria Zimpel
PROJEKT PRZESTRZENI I KOSTIUMU We design for physical culture
MUZYKA Bryan Eubanks
GŁOS Cathrine Lamb
ŚWIATŁO Paweł Winiarski
PREMIERA

23.05.2018

CZAS TRWANIA

50 minut

BILETY

20 ZŁ

kiedy gramy

News