BZYMEK & AMAI_STUDIO gość MARY KOMASA

BZYMEK & AMAI_STUDIO gość MARY KOMASA

OPEN STUDIOS 22 – 28 czerwca 2020

27.06, godz. 19.30 | TEATR: DUŻA SCENA + STREAMING: FACEBOOK i YOUTUBE

BZYMEK & AMAI_STUDIO gość MARY KOMASA
Koncert Pytajników. Autor piosenek jako społeczny kosmita

Artyści Zbigniew Bzymek, od 12 lat współpracujący z The Wooster Group i Andy Maillet (AMAI) spotkali się podczas spektaklu The Wooster Group „A Pink Chair” (In Place of a Fake Antique) inspirowanego twórczością i życiem Tadeusza Kantora. Wspólnie utworzyli w STUDIO swoją wirtualną pracownię, w której zaprezentowali cykl Ameryka/nie, udostępniony w mediach społecznościowych teatru. W ramach Open Studios zaprosili mieszkającą w Berlinie piosenkarkę i autorkę tekstów Mary Komasę do udziału w jednorazowym, fizycznym, interaktywnym koncercie eksperymentalnym, podczas którego Bzymek wyświetli serię pytań do publiczności. Komasa i Maillet ingerują w ten sondaż intymnymi piosenkami wybranymi ze względu na ich wewnętrzną emocjonalność i stworzonymi w przestrzeniach hermetycznie odizolowanych od społeczeństwa. Spektakl próbuje „otworzyć studio” na proces, który z natury jest głęboko osobisty i zamknięty, i pyta, co to znaczy „dzielić się" (sharing culture) w przestrzeni fizycznej informacjami osobistymi, tworząc w zamian tymczasową utopijną wspólnotę.

Po koncercie spotkanie z artystami: Duża Scena + streaming FB/YT prowadzi Krzysztof Kwiatkowski. Wydarzenie w języku angielskim.


#WSPIERAMSTUDIO / #WSPIERAMKULTURE ❤

Drodzy Widzowie. Wydarzenia w ramach Open Studio i wiele innych naszych działań prezentujemy bezpłatnie on-line na Facebooku i kanale YouTube. Jeżeli podoba się Wam to, co robimy prosimy o wparcie . Więcej TUTAJ


PARTNER MEDIALNY


WRACAMY!
Zakończenie sezonu

OPEN STUDIOS
22 – 28 czerwca 2020

Otwieramy się! Open Studios, od 22 do 28 czerwca 2020 tygodniowy przegląd projektów, które powstały w ramach wirtualnych pracowni w studio_online i na scenach Teatru.  Powrót do spektakli repertuarowych w połowie sierpnia.

Przez ostatnie trzy miesiące, STUDIO funkcjonowało w wymiarze czysto wirtualnym, ale o powrocie widzów do teatru marzyliśmy od dawna. Nieodpłatnie udostępniliśmy naszym widzom zapisy spektakli bieżących i archiwalnych, czytania powieści, koncerty live, zorganizowaliśmy działania edukacyjne. Zaprosiliśmy nie tylko polskich artystów, ale także wybitnych międzynarodowych twórców, których dorobek ustanowił filary nowoczesnej myśli teatralnej. W sumie zrealizowaliśmy 67 wydarzeń w ramach 14 projektów, a łączna liczba wyświetleń udostępnionych przez nas materiałów przekroczyła 350 tys. Wierzymy jednak, że formy te nigdy nie zastąpią żywego kontaktu artysty z widzem.


Wstęp do Teatru oraz obsługa organizacji widowni ściśle przestrzegają wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2, ogłoszonych przez MKiDN.czytaj mniej

twórcy

MUZYKA MARY KOMASA I ANDY MAILLET (AMAI)
VIDEOART/REŻYSERIA ZBIGNIEW BZYMEK
GOŚĆ MARY KOMASA
KOSTIUMY ZOSIA KOMASA
REŻYSERIA ŚWIATEŁ ALEKSANDR PROWALIŃSKI

kiedy gramy

News