Asylum

Asylum

XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA

W swoim najnowszym dziele „Asylum”, Be’er bada i konfrontuje ze sobą uniwersalne pojęcia i problemy, takie jak: tożsamość, obcość, przynależność, wolność, ojczyzna, tęsknota, dom. Według artysty, poruszane aspekty są istotne dla każdej istoty ludzkiej z egzystencjalnego punktu widzenia, w jakimkolwiek miejscu i czasie się znajduje. Poszukiwanie miejsca, które jest utożsamiane z domem stało się częścią ludzkiej egzystencji.

Niezwykła kompozycja doświadczonego artysty i mistrza kompozycji.
Techniczny poziom grupy jest wyjątkowy! – Ruth Eshel

“Uga, Uga”, popularna, izraelska rymowanka przedszkolna, zasłyszana w języku hebrajskim, została wykorzystana jako część ścieżki dźwiękowej “Asylum”.

Pełen zaangażowania spektakl oraz klarowność choreografii - przekonajcie się! 
The New York Times


OPIS ZESPOŁU:

Kibbutz Contemporary Dance Company to jedna z czołowych grup tanecznych na świecie. Dyrektorem artystycznym zespołu jest Rami Be’er, którego wyjątkowy styl choreografii stał się cechą charakterystyczną zespołu, zarówno w Izraelu jak i zagranicą. Technicznie silna, eklektyczna grupa tancerzy i ich wielka wrażliwość, KCDC najlepiej ukazuje izraelską technikę tańca. Zespół wykonuje swoje choreografie regularnie w najważniejszych teatrach i festiwalach na całym świecie.

KCDC zostało założone w 1973 przez Yehudita Arnona, prowadzącego fundację dla wspaniale prosperującego do dziś Internatonal Dance Village, będącego czołowym centrum tańca w Izraelu. Działa pod przewodnictwem Ramiego Be’era, kadry zarządzającej i grupy KCDC.

Zespół Kibbutz Contemporary Dance Company wraz z International Dance Village są położone na szczycie wzgórz zachodniej Galilei, w północnej części Izraela - Kibbutz Ga’aton. The Int’l Dance Village jest sercem i domem zespołu, składa się z prawie 100 izraelskich i międzynarodowych tancerzy.

Tancerze stworzyli Main Company oraz Second Company (KCDC 2). Są twórcami 5- miesięcznego oraz 10-miesięcznego Międzynarodowego Programu Nauki Tańca, znanym jako “Dance Journey”. Zespół jest gospodarzem corocznego Intensive Dance Program and Workshop, odbywającego się w lipcu i sierpniu, kierowanego do uczniów liceów oraz studentów z całego świata.

Rami Be’er, dyrektor artystyczny Kibbutz Contemporary Dance Company, urodził się w rodzinie muzyków w Kibbutz Ga’aton w Izraelu. Od wczesnych lat uczył się gry na wiolonczeli, następnie rozpoczął studia taneczne razem z Yehudit Arnon, założycielką Kibbutz Contemporary Dance Company.

Be’er dołączył do KCDC w 1980 roku, jako tancerz i choreograf, przejął stanowisko dyrektora artystycznego w 1996 roku.  Od tego czasu stworzył ponad 50 imponujących i zachwycających choreografii oraz dzieł. Jego twórczość została uznana w środowisku międzynarodowym, za którą został nagrodzony zarówno w Izraelu jak i za granicą. Jego choreografie były wykonywane przez wiele międzynarodowych zespołów.

czytaj mniej

twórcy

CHOREOGRAFIA, SCENOGRAFIA, OŚWIETLENIE Rami Be’er
TANCERZE Shani Cohen, Ilya Nikurov, Megan Doheny, Su Jeong Kim, Jinhwan Seok, Léa Bessoudo, May Asor, Anastasia Cheshun, Albert Galindo, Nathaniel Wilson, Jungwoon Jung, Arianna Di Francesco, Salomé Cynamon, Tristán Carter, Yarden Oz, Dylan Tedaldi, Theo Samsworth
MUZYKA T. Teardo & B. Bargeld, N. Jaar, Ó. Arnalds & A.S. Ott, Aku Aku, Arca, L. Einaudi, Nurse With wound, J. Jóhannsson, J. Blake, Noga Erez, Bon Iver, J. Greenwood, M. Samuelsen & H. Samuelsen & Trondheim Soloists, D. Romer & B. Zeitlin
MONTAŻ DŹWIĘKU Rami Be’er, Alex Claude
KOSTIUMY Rami Be’er, Lilach Hatzbani
KOORDYNATOR PRÓB & ASYSTENT DYREKTORA ARTYSTYCZNEGO Nitza Gombo

fot. Eyal Hirsch

kiedy gramy

News