Kudlicka / Gołkowska

Kudlicka / Gołkowska

KUDLICKA / GOŁKOWSKA

Wystawa „Kudlicka/Gołkowska“ w Galerii Studio jest pierwszą kompleksową prezentacją prac Wandy Gołkowskiej i Marleny Kudlickiej w Warszawie. To spotkanie artystek, które nie miały okazji się poznać ani zaprezentować wspólnie swojej sztuki. Ich prace na wystawie prowadzą ze sobą rodzaj dyskusji a nawet gry, tak istotnej dla ich obu.

Wanda Gołkowska (1925 – 2013) była jedną z pierwszych studentek Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu; tworzyła i mieszkała w tym mieście. Po ukończeniu studiów zaczęła odchodzić od tradycyjnego malarstwa ku formom przestrzennym i sztuce pojęciowej, ale nie zerwała radykalnie z malarstwem i rysunkiem. Stały się one dla niej polem eksperymentu.

Marlena Kudlicka (ur. 1973) studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu u Jarosława Kozłowskiego. Związana jest z Berlinem. Jej działania są zakorzenione w sztuce konceptualnej. W serii nowych prac symbolicznie połączyła dwa poziomy galerii i skierowała naszą uwagę nie tylko na prace Gołkowskiej, ale na historyczne wnętrza Pałacu Kultury.

Kuratorka: Paulina Olszewska

W 2021 roku wystawa zostanie pokazana w Muzeum Współczesnym Wrocław


Czas trwania wystawy: 16 września - 6 listopada 2020
(zmiana w związku z decyzją Rządu z dn. 4 listopada 2020 - instytucje kultury pozostają zamknięte dla publiczności od 7 do 29 listopada 2020)

Galeria czynna jest od wtorku do niedzieli 12:00 - 19:00

WspółorganizatorMWW Muzeum Współczesne Wrocław

Partner: BWA Wrocław


O wystawie: 

artykuł w Magazyn Szum

artykuł w Blok Magazine

materiał filmowy w Qadrans Qltury
fot. Błażej Pindor

News