13 I 2020 SPOTKANIE WOKÓŁ APP

13 I 2020 SPOTKANIE WOKÓŁ APP

Rafał Milach, Chris Niedenthal, Agata Kubis, Paweł Starzec

Fotografowie o protestach publicznych

Spotkanie inauguracyjne platformy internetowej Archiwum Protestów Publicznych

13 stycznia 2020 roku, godz. 18:00


Spotkanie z czwórką fotografów, współautorów platformy internetowej Archiwum Protestów Publicznych. APP jest platformą dystrybucji obrazów związanych z  napięciami społeczno-politycznymi w Polsce po 2015 roku. Rejestruje aktywność społeczną i oddolne gesty sprzeciwu wobec łamania zasad demokracji w Polsce. Archiwum Protestów Publicznych formułuje ostrzeżenie przed populizmem, ksenofobią i dyskryminacją.

Agata Kubis jest fotoreporterką, dokumentuje wydarzenia związane ze środowiskiem feministycznym i LGBT. Przez pięć lat była redaktorką magazynu „Replika”. Na stałe współpracuje z redakcją „OKO.press”.

Rafał Milach jest fotografem, autorem projektów artystycznych, wystaw, książek, inicjatyw edukacyjnych. Jest współzałożycielem kolektywu Sputnik Photos. W 2019 roku zainicjował platformę Archiwum Protestów Publicznych. Jego wystawa indywidualna Drgania trwa w  Galerii Studio do 2 lutego 2020.

Chris Niedenthal jest fotoreporterem, debiutował w latach 70. jako współpracownik „Newsweeka”. Sławę przyniosły mu fotografie z pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1978 roku, relacje ze strajku w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku oraz obrazy stanu wojennego w Polsce. Jest autorem wystaw, publikacji książkowych, wydał autobiografię Zawód: fotograf.

Paweł Starzec jest fotografem i socjologiem. Do jego najważniejszych prac należą Makeshift, seria fotografii wykonanych w miejscach kaźni i obozów z czasów wojny domowej w Jugosławii (prezentowana w ramach wystawy Miejsca użyteczności publicznej), czy obecnie realizowane Zerstetzung o śladach wizualnych dawnych Wschodnich Niemiec i  Development o trzydziestu latach transformacji ustrojowej przez pryzmat polskiej architektury i urbanistyki.


Wydarzenie towarzyszy wystawie Rafał Milach: Drgania

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/719263178582768/


Archiwum Protestów Publicznych powstało w ramach projektu Sputnik Photos „Polska – stan badań” dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy

News