STUDIO UTOPIA

STUDIO UTOPIA

STUDIO UTOPIA

W ramach cyklu spotkań z Olgą Drendą i jej gośćmi przyjrzymy się okresowi polskiej transformacji z perspektywy tworzących się na jej obrzeżach alternatywnych formuł myślenia i działania. Zajmiemy się wyłaniającymi się w tym czasie utopiami i ideami, wokół których się ogniskowały, będziemy rozmawiać o enklawach ekologicznych, z których wciąż czerpie dzisiejsza agroturystyka, o małych wydawnictwach fonograficznych niechcących wpisywać się w globalne mechanizmy rynku muzycznego, o grupach fascynatów badających granice między nauką a paranauką i zawiązujących towarzystwa psychotroniczne.

Autorką cyklu jest Olga Drenda, antropolożka, dziennikarka, pisarka, twórczyni głośnej książki "Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w czasach transformacji", laureatka Gdyńskiej Nagrody Literackiej za książkę „Wyroby”.

W spotkaniu otwierającym cykl z Olgą Drendą rozmawiać będą prof. dr hab. Bolesław Rok, współtwórca Quchni Artstycznej, wydawnictwa Pusty Obłok, klubu muzycznego CDQ oraz Dariusz Misiuna, popularyzator i badacz polskich tradycji ezoterycznych, założyciel wydawnictwa Okultura, wydawca głównego pisma warszawskiej grupy Międzymiastówki Anarchistycznej „Anarcholl”.

News