Drenda/Rok/Misiuna

Drenda/Rok/Misiuna

24 LISTOPADA 2019, godz. 17.00


Przełom lat 80. i 90., to czas fermentu w świecie umysłu i ducha. Pojawiają się nowe prawdy, idee. Porozmawiamy o tym, co składało się na ten dynamiczny i nieoczywisty krajobraz myśli, skąd przychodziły i jak ewoluowały - i co pozostało z tego dziś. W spotkaniu otwierającym cykl z Olgą Drendą porozmawiają prof. dr hab. Bolesław Rok, współtwórca Qchni Artstycznej, wydawnictwa Pusty Obłok, klubu muzycznego CDQ oraz Dariusz Misiuna, redaktor naczelny pism "Hermaion" i "Transwizje", a na przełomie lat 80. i 90. jeden z twórców Federacji Anarchistycznej oraz pisma "Anarcholl", od 2001 prowadzi wydawnictwo Okultura.


Wstęp wolnySTUDIO UTOPIA: OLGA DRENDA I GOŚCIE 

W ramach cyklu spotkań z Olgą Drendą i jej gośćmi przyjrzymy się okresowi polskiej transformacji z perspektywy tworzących się na jej obrzeżach alternatywnych formuł myślenia i działania. Zajmiemy się wyłaniającymi się w tym czasie utopiami i ideami, wokół których się ogniskowały, będziemy rozmawiać o enklawach ekologicznych, z których wciąż czerpie dzisiejsza agroturystyka, o małych wydawnictwach fonograficznych niechcących wpisywać się w globalne mechanizmy rynku muzycznego,   o grupach fascynatów badających granice między nauką a paranauką i zawiązujących towarzystwa psychotroniczne. 

Autorką cyklu jest Olga Drenda, antropolożka, dziennikarka, pisarka, twórczyni głośnej książki „Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w czasach transformacji”, laureatka Gdyńskiej Nagrody Literackiej za książkę „Wyroby”.

kiedy gramy

News