Portret kobiecy: „Łaknąć”. Kobiece pisanie z Loesje

Portret kobiecy: „Łaknąć”. Kobiece pisanie z Loesje

„Poezja jest językiem dla siebie samej” – pisała Sarah Kane. Angielska dramatopisarka w swoich tekstach często eksperymentowała, „bawiła się” formą, językiem czy też rytmem. Zainspirowane postacią Kane oraz jej przedostatnim – tak różnym od pozostałych – dramatem, zapraszamy Was na warsztaty kobiecego pisania.

Pisanie z Loesje to zabawa skojarzeniami słownymi i wspólne pisanie krótkich tekstów. Loesje pobudza twórcze myślenie, inspiruje do zabawy schematami językowymi i wyrażania swoich myśli w postaci zwięzłych, niekonwencjonalnych haseł. Warsztaty rozwijają twórcze wykorzystanie języka poprzez współdziałanie w grupie. Skłaniają do refleksji nad znaczeniem słów i ich możliwą wieloznacznością, uzależnioną od kontekstu wypowiedzi. Najbardziej inspirujące teksty, będące finalnym efektem warsztatów, stają się plakatami podpisanymi imieniem Loesje, które później dostępne są w zasobach na www.loesje.pl oraz www.loesje.org.


STUDIO teatrgaleria

16.11.2018

godz. 18:30 – 21:00

Wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: gabriela.stankiewicz@teatrstudio.plLoesje [czyt. luszje], czyli po polsku Lusia
To imię młodej Holenderki, które od ponad 30 lat gości na czarno-białych plakatach z inspirującymi hasłami.
Loesje to również grupa ludzi działających na całym świecie na rzecz kreatywności, wolności słowa, aktywizmu społecznego. Prowadzą warsztaty kreatywnego pisania, podczas których powstają plakaty w różnych językach, a także twórcze akcje w przestrzeni miejskiej.

Więcej o Loesje, plakaty: www.loesje.plwww.loesje.org

kiedy gramy

News