POPOŁUDNIE Z TAMARĄ

POPOŁUDNIE Z TAMARĄ

POPOŁUDNIE Z TAMARĄ


niedziela, 20 września 2020
godz. 16:00 – rozmowa z Waldemarem Dąbrowskim, spacer performatywny Śladami Tamary 
godz. 18:15 – Tamara: unboxing
godz. 19:00 – spektakl Powrót Tamary w reż. Cezarego Tomaszewskiego


Wstęp wolny (poza spektaklem o godz. 19:00). 
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: edukacja@teatrstudio.pl


Punktem kulminacyjnym „Tamary” była podawana przez kelnerów z hotelu Holiday Inn wystawna kolacja, którą widzowie jedli wspólnie z aktorami. Podobno niektórzy z widzów pytali potem, jakie menu podaje się na innych przedstawieniach...

„Tamara” Johna Krizanca w reżyserii Macieja Wojtyszki z 1990 roku przeszła do legendy jako komercyjny spektakl na awangardowej scenie, wydarzenie raczej towarzyskie niż artystyczne, a zarazem jeden z symboli wczesnej transformacji.

Czy rzeczywiście poza społecznymi i ekonomicznymi kontekstami, jakie przywołuje, „Tamara” nie ma nam dzisiaj nic do powiedzenia? Czy po trzydziestu latach jesteśmy w stanie powiedzieć, jaki to właściwie był spektakl? I czy ma to w ogóle jakieś znaczenie?

Próbą odpowiedzi na te i inne pytania będzie publiczne otwieranie archiwalnych teczek z zachowaną dokumentacją spektaklu, rozmowa z Waldemarem Dąbrowskim, ówczesnym Dyrektorem Naczelnym Centrum Sztuki Studio, oraz spacer performatywny Śladami Tamary, którego przewodniczką będzie Izabela Chełkowska-Wolczyńska, scenografka spektaklu Tamara w reż. Macieja Wojtyszki z 1990 r.


Prowadzenie: Aleksandra Wiśniewska, Mateusz Żurawski
Goście: Waldemar Dąbrowski oraz Izabela Chełkowska-Wolczyńska
Współpraca: Jowita Mazurkiewicz (Wydział Wiedzy o Teatrze)

kiedy gramy

News