Pajdokracja TV czyli Dzień Dziecka na Placu Defilad

Pajdokracja TV czyli Dzień Dziecka na Placu Defilad

Jak opowiadać o świecie? Na czym polega wolność słowa? Jaką rolę odgrywają media w społeczeństwach i dlaczego obywatelskie zaangażowanie jest ważne? Na Placu Defilad powstanie telewizyjne studio, którego stery przejmą dzieci. W programie poza warsztatami i zajęciami dla najmłodszych, znajdą się także projekcje bajek z przełomu lat 80/90 oraz premiera książki HISTORYJKI w ilustracjami Bohdana Butenko, cenionego polskiego grafika, ilustratora, autora komiksów i książek. Strudzeni wysiłkiem będą mogli zregenerować siły podczas podwieczorku. A nieco starszych zaprosimy na pasmo popołudniowe, w którym zaproponujemy debatę o wolności w kulturze. Na sam koniec zapraszamy na wspólne śpiewanie – czyli Mega Chór na Placu pod wodzą Pauli i Karola oraz Joanny Halszki Sokołowskiej.  


PAJDOKRACJA TV

wiadomości z krainy dzieci

12.00 – 15.00


Zajrzyj z nami przez dziurkę od klucza do kraju zarządzanego przez dzieci. Jak wyglądałyby codzienne informacje z takiego świata? Jakie wydarzenia wpływają na życie codzienne jego mieszkańców, jak wyglądają relacje sąsiedzkie, co grają tam w teatrach, jakimi sukcesami sportowymi żyją, jaką mają pogodę? Zapraszamy na rodzinne warsztaty, podczas których uruchomimy wyobraźnię, zagłębimy się w tworzenie historii świata rządzonego przez dzieci - PAJDOKRACJI, a następnie wspólnie wymyślimy i stworzymy najprawdziwsze, telewizyjne wiadomości, które pozwolą innym poczuć się przez chwilę, jak obywatele i obywatelki świata dzieci. 

Wcielimy się w role prezenterów i prezenterek, redaktorów i redaktorek, realizatorek i realizatorów. Przejmiemy we władanie nadzwyczajne, telewizyjne studio, stworze specjalnie dla nas na Placu Defilad. Nagramy serwis informacyjny, który obejrzy następnie cały Plac Defilad, cała Warszawa, cały świat... czekamy na rządy dzieci!


Zapraszamy dużych i małych, rodziców z dziećmi od 6 roku życia.

Warsztaty trwają od 12.00 do 15.00

Premierowa emisja serwisu informacyjnego o g. 16.00 

obowiązują zapisy: gabriela.stankiewicz@teatrstudio.pl


Współorganizatorem wydarzenia jest Dom Spotkań z Historią


kiedy gramy

News