Grupa Ponton / Gdyby Romeo i Julia żyli dzisiaj – warsztat dla młodzieży

Grupa Ponton / Gdyby Romeo i Julia żyli dzisiaj – warsztat dla młodzieży

Gdyby Romeo i Julia żyli dzisiaj 

Warsztat dla młodzieży, podczas którego będziemy rozmawiać o pierwszych związkach, intymności i szanowaniu granic. Celem warsztatu będzie zapoznanie uczestników i uczestniczek z prawami seksualnymi, rozmowa o tym, czy do pierwszego razu trzeba się jakoś przygotowywać, jak szanować swoje i czyjeś granice intymne oraz psychiczne. Do udziału w warsztacie zapraszamy osoby w przedziale wiekowym 15-17 lat (masz więcej lat i chcesz uczestniczyć w warsztacie? - napisz, zobaczymy, co da się zrobić) Wymagana jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna prawnego.


TERMIN: 

04.06.2019 

godz. 17.00-20.00


ZAPISY:

edukacja@teatrstudio.pl


Wstęp wolny / obowiązują zapisy.

Liczba uczestników jest ograniczona. 


Prowadzące:

Alina Synakiewicz – pedagożka, edukatorka seksualna, trenerka umiejętności psychospołecznych. Zajmuje się edukacją seksualną, antydyskryminacyjną, ekologiczną, globalną, dzieci, młodzieży i dorosłych. Wolontariuszka Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton. Autorka publikacji dla młodzieży „Jak dojrzewać i nie zwariować”, współtwórczyni poradnika „Nie zgadzam się na przemoc! Aktywizacja młodzieży w zakresie przeciwdziałania przemocy seksualnej i wiktymizacji”. Dyżurantka telefonu zaufania dla młodzieży. Opracowywała artykuły i scenariusze zajęć dla "Mentora - magazynu dla nauczyciela", "Sygnału - magazynu wychowawcy" i innych czasopism poświęconych edukacji i wychowaniu. Na co dzień pracuje w Fundacji Trans-Fuzja, która działa na rzecz osób transpłciowych.  

Mirosława Palak młoda krytyczka teatralna, edukatorka, aktywistka. Zajmuje się pedagogiką teatru i badaniem charakteru sytuacji performatywnych. W swoich poszukiwaniach teatralnych skupia się na odpowiedzialności nakładanej na twórców oraz konsekwencjach przekraczania granic w perspektywie widza. Prowadzi warsztaty w szkołach podstawowych, teatrach i MDKach. Wolontariuszka Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton. Aktualnie studentka kulturoznawstwa Europy Środkowo-Wschodniej na Uniwersytecie Warszawskim.

kiedy gramy

News