Drenda/Sobaszek/Ostaszewski

Drenda/Sobaszek/Ostaszewski

19 STYCZNIA 2020, godz. 17.00

Fascynacja ekologią i jej związki z kulturą etniczną będą punktem wyjścia do rozmowy, w której udział wezmą Erdmute Sobaszek, współzałożycielka wraz z Wacławem Sobaszkiem Wiejskiego Teatru Węgajty, gdzie ponad 30 lat łączy praktykowanie ekologii z praktykowaniem sztuki oraz Jacek Ostaszewski, muzyk, kompozytor, współzałożyciel eksperymentalnego zespołu Osjan. 

Wstęp wolny


STUDIO UTOPIA: OLGA DRENDA I GOŚCIE 

W ramach cyklu spotkań z Olgą Drendą i jej gośćmi przyjrzymy się okresowi polskiej transformacji z perspektywy tworzących się na jej obrzeżach alternatywnych formuł myślenia i działania. Zajmiemy się wyłaniającymi się w tym czasie utopiami i ideami, wokół których się ogniskowały, będziemy rozmawiać o enklawach ekologicznych, z których wciąż czerpie dzisiejsza agroturystyka, o małych wydawnictwach fonograficznych niechcących wpisywać się w globalne mechanizmy rynku muzycznego, o grupach fascynatów badających granice między nauką a paranauką i zawiązujących towarzystwa psychotroniczne. 

Autorką cyklu jest Olga Drenda, antropolożka, dziennikarka, pisarka, twórczyni głośnej książki „Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w czasach transformacji”, laureatka Gdyńskiej Nagrody Literackiej za książkę „Wyroby”.

kiedy gramy

News