Drenda/Libera/Księżyk

Drenda/Libera/Księżyk

1 MARCA 2020, G. 16.00

GOŚCIE: Zbigniew Libera i Rafał Księżyk

O ekspresjach artystycznych, nomadyzmie, sztuce niezależnej i jej związkom z kulturą masową z Olgą Drendą porozmawiają Zbigniew Libera, artysta, autor obiektów, instalacji, video instalacji, uznawany za jednego z najważniejszych przedstawicieli nurtu sztuki krytycznej i Rafał Księżyk, dziennikarz, krytyk muzyczny, redaktor magazynów „Brum”, „Plastik”, „Antena Krzyku”, „Playboy”, „Activist”, współautor autobiografii Tomasza Stański, Roberta Brylewskiego, Tymona Tymańskiego. 

Wstęp wolny


STUDIO UTOPIA: OLGA DRENDA I GOŚCIE 

W ramach cyklu spotkań z Olgą Drendą i jej gośćmi przyjrzymy się okresowi polskiej transformacji z perspektywy tworzących się na jej obrzeżach alternatywnych formuł myślenia i działania. Zajmiemy się wyłaniającymi się w tym czasie utopiami i ideami, wokół których się ogniskowały, będziemy rozmawiać o enklawach ekologicznych, z których wciąż czerpie dzisiejsza agroturystyka, o małych wydawnictwach fonograficznych niechcących wpisywać się w globalne mechanizmy rynku muzycznego, o grupach fascynatów badających granice między nauką a paranauką i zawiązujących towarzystwa psychotroniczne. 

Autorką cyklu jest Olga Drenda, antropolożka, dziennikarka, pisarka, twórczyni głośnej książki „Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w czasach transformacji”, laureatka Gdyńskiej Nagrody Literackiej za książkę „Wyroby”.

kiedy gramy

News