KRASZ - spektakle 5-9 maja

KRASZ - spektakle 5-9 maja

Repertuar na maj w sprzedaży, wracamy po przerwie spektaklem KRASZ, którego premiera odbyła się w marcu tuż przed zamknięciem instytucji kultury.

Dokładamy wszelkich starań abyście czuli się w STUDIO bezpiecznie.
W przypadku zmiany obostrzeń będziemy Was informować na bieżąco.
Bardzo liczymy na współpracę i wyrozumiałość.
Dbajmy o siebie!

KRASZ  

video: Anu Czerwiński


adaptacja sceniczna powieści „Kraksa” J.G. Ballarda

Reżyseruje Natalia Korczakowska.
Premiera 12.03.2021


PROGRAM DO SPEKTAKLU W WERSJI ON-LINE


Krasz to groteska sceniczna rozgrywająca się w bliskiej przyszłości. Przedstawieniu Natalii Korczakowskiej towarzyszy pytanie o źródła przemocy, o to dlaczego ludzie używają i niszczą siebie nawzajem oraz wreszcie, co jest im potrzebne, aby odzyskać dostęp do swoich emocji, wyobraźni i ciał. Warstwę dźwiękową do spektaklu ułożył Jacek Sienkiewicz, ceniony autor muzyki eksperymentalnej i klubowej. Na scenie zobaczyć będzie można kostiumy Marka Adamskiego, video Anu Czerwińskiego, autorem świateł jest Aleksandr Prowaliński, wyjątkową serię zdjęć przygotowała Ada Zielińska a pracę z ciałem ułożyła Bożna Wydrowska.

Wydaje mi się, że to, czego powinniśmy się obawiać w przyszłości, to nie to, że wydarzy się coś strasznego, ale raczej to, że nic się nie wydarzy. Moim dzieciom przyjdzie żyć w nudnym świecie; w czymś, co nazwałbym światem bez wydarzeń, światem, w którym nie dzieje się nic. Boję się, że to doprowadzi do atrofii wyobraźni.

J.G. Ballard [z wywiadu telewizyjnego "Future Now", przeprowadzonego przez Solveig Nordlund w 1986 r.]

News