wideo-teatr

wideo-teatr

Zbigniew Bzymek i Andy Maillet od kilku tygodni przygotowują projekt Ameryka(nie): wideo-teatr / Studio online. Dziś (24 kwietnia) o godz. 17.00 ostatni, ósmy odcinek. Zostańcie z nami dłużej. Tuż po premierze zapraszamy na specjalny live stream (Facebook) z twórcami. Posłuchajcie o kulisach pracy w czasach pandemii. Zbyszek i Andy przygotowali dla Was także specjalny live music set.
#studio_online #wirtualnepracownie


Pierwszy odcinek: 9.04.2020 / ODCINKI Z ANGIELSKIMI NAPISAMI

ODCINEK #1


ODCINEK #2ODCINEK #3ODCINEK #4ODCINEK #5ODCINEK #6ODCINEK #7ODCINEK #8Kafka nie popłynął do Ameryki.
Grzegorzewski nie robił spektakli w necie.

Zbigniew Bzymek (wieloletni członek nowojorskiej grupy The Wooster Group) i kompozytor Andrew Maillet - tworzą na podstawie scenariusza Jerzego Grzegorzewskiego wideo-teatr.

"Ameryka" - jest to pierwsza część “Trylogii Samotności” - rodzaj intuicyjnej projekcji na temat uczuć, obsesji i kompleksów tego (z punktu widzenia europejskiego - niedojrzałego) kraju. 
Bzymek, który wyjechał z Polski do Ameryki jako 5-letnie dziecko, mierzy się z symbolem dziecka - którego Kafka używa, aby opisać swoją fantazyjną podróż do kraju nakazanej amnezji, niewinności i otwartości.

Kafka nigdy nie był w Ameryce i nie dokończył pisać swojej amerykańskiej powieści o 16-letnim chłopcu wyrzuconym z domu za to, że przespał się z 36-letnią służącą. W wersji Bzymka jest to fikcyjny symboliczny - nieco młodszy - dzieciak (obiekt naszej troski) wykreowany głosowo przez Dominikę Ostałowską.

Praca opiera się na autorskim scenariuszu Jerzego Grzegorzewskiego i stosuje zabiegi czasowe i przeplatane skojarzeniowo dialogi. Jest to rodzaj snu lub niebiańskiego spotkania postaci.

Ameryka(nie)        
tekst Franz Kafka      
adaptacja Jerzy Grzegorzewski         
współpraca wideo Robert Mleczko      

aktorzy: Dominika Ostałowska, Andrzej Szeremeta, Natalia Rybicka, Tomasz Nosinski, Stanisław Brudny


Szanowni Państwo,
przez kolejne tygodnie w ramach akcji #studio_online będziemy udostępniać Państwu bezpłatnie koncerty, spektakle, kolekcję Galerii Studio, słuchowiska, projekty edukacyjne. Kontynuujemy naszą aktywność, bez biletów, z domu. Dlatego też Państwa wsparcie jest dla nas tak ważne. Dzięki Państwa darowiźnie będziemy mogli wspierać artystów, którzy realizują wysokiej jakości projekty - także teraz, w okresie kwarantanny. Bądźmy razem!

Dla zainteresowanych podajemy numer konta:
63 1130 1017 0020 0621 0320 0003
Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie
W tytule przelewu prosimy wpisać „Darowizna na cele statutowe Teatru STUDIO”.
Jej wysokość jest zupełnie dowolna.

Po zakończeniu akcji przedstawimy Państwu raport z wykorzystania środków, uwzględniający zebraną sumę i jej przeznaczenie.
Pozdrawiamy i do zobaczenia na ekranach i na scenie!News